תכנון פרישה

גם ביציאה לפנסיה, קלי בצד שלך

ניהול פרישה מקצועי יכול לחסוך לך עשרות אלפי שקלים באמצעות תכנון של תזרים המזומנים וניצול נכון של הטבות המס. הפנסיה באופק? זה הזמן לפנות למומחי הפרישה שלנו וליהנות ממגוון יתרונות:

ניסיון ומקצועיות – קבוצת קלי היא סוכנות לביטוח פנסיוני ותכנון פיננסי, בלתי תלויה הגדולה בישראל. הקבוצה הוקמה לפני כ-50 שנה ונחשבת כמובילה מקצועית ושירותית בתחום התכנון הפנסיוני.

אובייקטיביות – אנו פועלים תחת בעלות פרטית, ללא קשרי בעלות עם חברות ביטוח או בתי השקעות. העצמאות שלנו מאפשרת לנו לעבוד בצורה זהה ואוביקטיבית מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל, ולהישאר נאמנים רק לאינטרסים של הלקוחות שלנו.

מחלקה המתמחה בתכנון פרישה ופנסיה – מומחי הפרישה של קלי יבנו עבורך תוכנית פרישה אופטימלית עבור הצרכים האישיים שלך ושל משפחתך, תוך מקסום הטבות המס ומתן מענה לסוגיות מורכבות.

על מנת לשמר את אותה רמת החיים גם בשנים שלאחר הפרישה לפנסיה, צריך לתכנן את השימוש בחסכונות שנצברו בצורה טובה ויעילה. כדי להיערך נכון לפרישה ולהתנהל נכון פיננסית בשנות הפרישה, מומלץ לפעול על פי כמה כללים בסיסיים:

  • בירור צרכים – השלב הראשון הוא להבין מהי ההכנסה החודשית הנדרשת לאחר היציאה לפנסיה. לצורך כך מומלץ לערוך רשימה של ההוצאות השוטפות כיום, וכן של הוצאות עתידיות (ככל שידועות – כגון תמיכה בילדים בלימודים, סיוע ברכישת דירה וכדומה). בהתאם לכך, ניתן להעריך את תזרים המזומנים הנדרש.
  • בירור המצב הבריאותי של בני הזוג – לא תמיד קל לדבר עם אחרים על הבריאות שלנו, אולם לנושא זה השלכה מהותית הן על ההוצאות הצפויות (על בריאות, סיעוד) והן על תוחלת החיים עצמה, ויש לכך השפעה על בחירת החלופות המועדפות למימוש הכספים שנצברו.
  • ריכוז מקורות ההכנסה מעבר לתוכניות הפנסיוניות – למשל, משכר דירה, ירושות צפויות, קצבאות מיוחדות (למשל פיצויים לניצולי שואה, פנסיה מחו"ל לאנשים שעלו לארץ וכד'). ריכוז המידע בנושאים שלעיל יאפשר לנו להעריך מהו תזרים המזומנים הנדרש על מנת לממן את הצרכים שלך לאחר הפרישה.
  • ריכוז כל המידע הרלוונטי לגבי התוכניות הפנסיוניות – לא מספיק לבדוק מהי היתרה בתוכניות הפנסיוניות, חשוב לקבל גם נתונים על סוגי הכספים, שכן על כל סוג חלים כללי מיסוי שונים. על מנת למקסם את התמורה מכל סוג חיסכון, יש לקחת בחשבון את המיסוי החל על כל סוג כסף וכל סוג תוכנית. מידע זה אינו זמין בדוחות השוטפים שמנהלי החיסכון הפנסיוני שולחים ללקוחות, ויש לבקש אותו מהם.
  • תכנון השימוש בכספים שנצברו ואיך לשלם כמה שפחות מס – אחרי בירור הצרכים ואיסוף כל המידע על התוכניות הפנסיוניות ועל שאר מקורות ההכנסה, ניתן להתחיל להעריך מהן החלופות הטובות ביותר לשימוש בכספים שנצברו. למשל, איזה חלק מהחיסכון כדאי לפדות כסכום חד פעמי ואיזה חלק כקצבה חודשית, ואיך לנצל את הטבות המס לגמלאים בצורה מיטבית בכל אחת מהאופציות. חשוב להדגיש, כי החלופה הטובה ביותר היא זו המתאימה בצורה המיטבית ביותר לצרכים האישיים שלך, ולאו דווקא החלופה הזולה ביותר (כלומר, זו שמאפשרת לשלם את המס הנמוך ביותר) והיא אינדיווידואלית ומשתנה מאדם לאדם
  • מתי להתחיל לקבל את הקצבה – אם נבחר במסלול המאפשר לקבל קצבה חודשית, יש להחליט מהו המועד הנכון מבחינה כלכלית לתחילת קבלת הקצבה. כך, למשל, דחיית קבלת הקצבה תביא לרוב להגדלת הקצבה החודשית, אולם להפסד תשלום הקצבה מהיום בו הגעתם לגיל הפרישה. הפסד שלעיתים הוא גבוה מהתוספת שתנבע מהדחייה. יש להחליט גם מאיזה תוכניות לקבל את הקצבה החודשית. גם לגבי הסכומים שהוחלט שברצוננו לקבל (היום או בעתיד) כסכומים חד פעמיים, ולא כקצבה חודשית צריכים לקבל החלטה האם לפדות אותם באופן מיידי, ואם לא – האם להשאיר אותם בתוכנית הקיימת או לנייד לתוכנית אחרת.

הכנה מיטבית לשנות הפרישה מחייבת היכרות מעמיקה עם התוכניות הפנסיוניות הרבות הקיימות בשוק, עם המס על הפנסיה המשתנה לכל סוגי התוכניות, ומידע נוסף שלרוב לא זמין ליוצאים לפנסיה. תכנון וליווי מקצועי יכול להגדיל משמעותית את ההכנסה הצפויה בשנות הפרישה, ולסייע להתאים את ההכנסה לצרכים הצפויים.

 

 

 

לקבלת מידע ותיאום פגישה
דילוג לתוכן